تبلیغات
تنظیم خانواده در ادیان مختلف - ادامه1

امروز:

ادامه1

. جواب این سوالات و سوالاتی از این قبیل در حیطه مقاله ما نیست. ولی به ذکر نظرات بول دوریو دانشمند و کارشناس امور جنسی آمریکا می پردازیم. وی معتقد است که یگانه و بهترین راه مبارزه با جرائم جنسی فقط آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت است. وی می افزاید این تعلیم تربیت در بدایت امر در مورد والدین اطفال اعمال شود تا آنها به رموز پرورش فرزندان خود آشنا شوند و در مرحله دوم اطفال باید مورد آموزش و پرورش قرار بگیرند تا بتوانند بوسیله تعلیم و تربیت بر عادات ناپسند خود فائق آیند. و در مرحله سوم باید منحرفین جنسی مورد آموزش و پرورش قرار بگیرند تا ضمن تعلیم و تربیت به آنها فرصت داده شود به معالجه خویش بپردازند و پس از تزکیه کامل اعمال و رفتار خود به عنوان افراد مفیدی به اجتماع ملحق شوند. انحرافات جنسی انواع گوناگون دارد ولی در اینجا با توجه به اهمیت آنها به چند مورد اشاره می کنیم.

1- فحشا: برآوردن خواهشهای جنسی در برابر پول است. فحشای مردان، زنان، کودکان و فحشای قانونی که توسط حکومتهای ملی و محلی در بعضی کشورها پذیرفته شده است. در این آمیزش جنسی تنها رابطه میان، که دلیل اصلی او برای ارزانی داشتن دسترسی جنسی به حامی اش است پولی است که به امر پرداخت می شود.

لازم به ذکر است کهع روپیلگری با فروپاشی اجتماعات کوچک محلی توسعه نواحی شهری بزرگ و غیر شخصی و تجاری شدن روابط اجتماعی ارتباط مستقیم دارند. روسپیان اساسا از زمینه اجتماعی فقیرتر برمی خیزند اما تعدادی از زنان طبقه متوسط نیز در میان آنها وجود دارند.

پل.ج. گلداستن انواع روسپیگری را بر حسب تعهد شغلی و زمینه شغلی طبقه بندی کرده است.

1- بسیاری از زنان فقط به طور موقتی به روسپیگری اشتغال دارند و چند باری پیش از آنکه روسپیگری را برای مدتی طولانی یا برای همیشه ترک کنند به خودفروشی می پردازند.

2- روسپیان اتفاقی – کسانی هستند که غالباً در مقابل در اختیار گذاشتن خود پول قبول می کنند اما به طور نامنظم و برای کمک به درآمدشان از سایر منابع!

3- و دسته آخر که به طور منظم و مستمر به روسپیگری اشتغال دارند و منبع اصلی درآمدشان را روسپیگری تشکیل می دهد. که عبارتند از زنان خیابانی، زنان تلفنی، زنان خانگی، زنان فاحشه خانه،  لازم به ذکر است که بیشتر زنان مورد مطالعه گلدستین به طور منظم به معامله پایاپای جنسی اشتغال داشتند مانند: ارائه خدمات جنسی در عوض تلویزیون – پوشاک – وسایل الکتریکی – تعمیرات ماشین.

4- آزار جنسی = در محل کار زنان بسیار معمول است. آزار جنسی در محل کار می تواند به عنوان استفاده از اقتدار شغلی یا قدرت به منظور تحمیل خواسته های جنسی تعریف شود. و ممکن است شکلهای خشنی به خود بگیرد، مانند هنگامی که به یک کارمند زن گفته می شود که با یک برخورد جنسی رضایت دهد یا اخراج خواهد شد: این موضوع در اکثر جوامع وجود دارد به گونه ای که از هر ده زن در انگلستان هفت زن در دوره زندگی شغلی خود به مدتی طولانی دچار آزار جنسی قرار گرفته است. البته آزار جنسی تا اندازه ای زیرکانه تر است برای مثال فهماندن به زن که پذیرفتن خواهشهای جنسی پاداشهای دیگری به همراه خواهد آورد. و یا عدم پذیرفتن این خواهشها نوعی مجازات مانند جلوگیری از ترفیع یا اخراج را به دنبال خواهد داشت.

تصمیم در مورد اینکه کجا و با چه کسی روابط جنسی داشته باشیم از اعمال کنترل بر زندگی خودمان است و آزار جنسی این حق انتخاب را سلب می کند.

5- سادیسم: در محاوره عمومی اصطلاح سادیسم به عنوان زجر و ظلم اطلاق میگردد در جرم شناسی و روانشناسی، فردی که از راه آزار دادن شریک جنسی لذت برده و جنون آزار دارد سادیسم نامیده میشود. آزار ممکن است بدنی مانند گاز گرفتن، شلاق زدن، کتک زدن، زخمی نمودن و یا به صورت شفاهی مانند فحش دادن، تحقیر کردن و غیره می باشد.

6- مازوشیسم:  شخص وقتی آزار می بیند لذت جنسی به او دست می دهد. فعالیت های مازوشیستی ممکن است به صورت خیال آزار دیدن و یا به صورت اعمال زجرآور مختلف از قبیل فرو کردن سنجاق و یا سوزن به بدن، سوزاندن دست با آتش – زخمی کردن بدن و مشاهده خون و شفاهی مانند فحش و تحقیر باشد. مازوشیسم در زنان بیشتر از مردان است.

7- فتیشیسم – بت پرستی جنسی – مبتلایان به انحراف جنسی بت پرستی به جای آنکه با جنس مخالف خود عشق ورزند و با خود او تماس عادی و طبیعی حاصل کند یکی از اعضای بدن مانند مو، گوش، دست و غیره و یا با شیئی که به معشوق تعلق دارد مانند لباس زیر، کفش، دستمال، عطر و چیزهای دیگر تهیج جنسی میشود، انحراف فتیشیسم در مردان بیش از زنان است.

بلوغ جنسی مناسب ازدواج موضوعی ساده نیست.

1.  مرد و زن در ازدواجهای خوب واجد پنج بلوغ بوده اند :                            شخصیتی/ عاطفی/ اجتماعی/ مالی/ جنسی

2.  برای بلوغ مالی مناسب ذکر شد که پسر یا دختر باید مدیریت مالی در دوران مجردی داشته باشد یعنی بداند چقدر پول دریافتی دارد و با چه نسبتی در چه مخارجی صرف میکند.

3.  حتما زمانی به خواستگاری بروید که وضع هزینه های رایج در کشور را از نزدیک لمس کرده باشید ولو به شکل امتحانی هم که شده نحوه خرید در یک فروشگاه زنجیره ای و حول و حوش قیمتها را بدانید.

4.  بحث از مسائل جنسی به علت بافت حساس بومی ما لازم است که با نهایت دقت طرح شود اما این دقت نباید به قیمت جهل و نا آگاهی مردم تمام شود.

خانمی 37 ساله ، مترجم و شاغل ، با خانواده ای خوب ،  قصد ازدواج دوم داشتند . لازم است که علت طلاق او در زندگی زناشویی اولشان روشن شود که مبادا در رابطه زناشویی دوم نیز از همانجا ضربه بخورند. وی اظهار داشت که شوهر اولش گرچه بسیار مرد خوب و مهربان و پولداری بود اما توان جنسی لازم برای زندگس زناشویی را فاقد بود و گرچه دو سال با کلی دکتر و کلینیک و ...با هم زندگی کرده بودند اما نتیجه بخش نبوده و زندگی جنسی این زوج  در حد صفر بوده است. متاسفانه پروسه اداری طلاق این دو نفر هفت سال طول کشیده است زیرا مرد ناتوان از ترس بر ملا شدن عیبش حاضر به طلاق نبوده و بارها و بارها دادگاه این زن را برای حصول ادله لازم و... برده و اورده است و نهایتا وقتی بهترین دوران جوانی او گذشت است ، طلاق صادر شده است.

اهمیت بحث امروز ما از اینجا شروع میشود که گاهی اوقات دردهایی را زنان و حتی مردان به دوش میکشند که نزد مشاور و وکیل و قاضی قابل طرح نیست . یعنی کمتر کسی رویش میشود که از انحراف جنسی همسرش صحبت کند و بیشتر با شکایت ناسازگاری و عدم تفاهم مراجعه میکنند.

موضوع سکس ، بلا شک اصلیترین کارکرد زناشویی در مراحل اولیه محسوب میشود . گرچه شاید کسانی که زندگی را خیلی رنگارنگ و رویایی میبینند ، از این قسمت صحبت جدی من روی ترش کنند اما این باعث نمیشود که خود را به نفهمی بزنند. محققین بهداشت روانی کشور در بررسیهای دقیق خود اعلام کرده اند که  بعد از اعتیاد ، مسائل جنسی ، بزرگترین عامل اختلافات زناشویی و طلاق در ایران محسوب میشود.بنابراین تسامح در ورود به این مباحث به این معنیست که ما در برابر ویروسی به این خطرناکی که کیان خانواده ایرانی را مورد حمله قرار داده است ، به حیا بنشینیم!

ازسویی در مشی پیشوایان دینی خود به ویژه شخص رسول اکرم ، کرارا مشاهده میکنیم که اصحاب و مومنین را با دقتی حیرت آور به رعایت تکالیف زناشویی – جنسی  صحیح راهنمایی میکنند. این دقت نظر شارع به ما میرساند که قوای جنسی اولا مطرود نیست ثانیا حقوق و تکالیف جنسی مشخصی برای انسان وجود دارد.

از دیدگاه بیولوژیک و روانشناسی نوین  نیز رفتار جنسی انسان بسیار در سایر رفتارهای او دخیل است.

ورود ما به این بحث از الگوی زیر تبعیت میکند :

·        در کشور ما آموزش رفتار جنسی صحیح وجود ندارد و اگر هم جایی هست بسیار محدود است. در حالیکه در بسیاری از کشورهای دنیا حداقل به خاطر پیشگیری از بیماریهای مقاربتی ، از سنین دبیرستان و حتی کمتر، در متون درسی دانش آموزان ، سرفصلهایی در ارتباط با سکس و راههای پیشگیری از بارداری گنجانده شده است ، در کشور ما خوشبختانه به تصویب مجلس محترم  از سال 77، آموزش پاره ای از آگاهیهایی از این جنس برای دانشجویان الزامی اعلام شده است . در نظر داشته باشید که در کشور جوان ما 49 میلیون نفر زیر 35 سال زندگی میکنند و به جز اندکی دانشجو بقیه جوانان و نوجوانان ، از کجا به آگاهیهای جنسی دست می یابند؟ از بازار سیاه!

·         مشتری بسیاری از کتب غیر علمی و فیلمهای پورنوگرافیک و مجلات مبتذل و... مگر غیر از فرزندان همین خاک هستند؟ یعنی شما فکر میکنید که شبکه های فساد جهانی و داخلی ، دست از بازار عالی تشنگی جنسی مردم ما به همین راحتی میکشند؟؟؟ در جایگاه مدرس دانشگاه و مشاور بهداشت روانی برداشت من این است که وقتی ما و سایر مسولین ، اقدام به تغذیه علمی جوان  از نظر سوالات جنسی نکنیم ، هستند سوداگرانی که با شبیخون فرهنگی خود از این جهل و عطش نهایت سود آوری را به یغما میبرند. و فاجعه اینجاست که اطلاعات غلط جنسی از طریق همین فیلمها و... به ذهن جوان راه می یابد و دیگر به این راحتی نمیشود ذهن او را پاک کرد

·        بزرگترین مشکل ما به ویژه با زوجهای جوان چیست؟ اکثر زنان و مردان نه حقوق جنسی خود را میدانند نه تکالیف جنسی خود را.

·        هر مرد و زن حق دارد در رابطه زناشویی خود به بهره وری و ارضای جنسی برسدو موظف است که همسر خود را به ارضای جنسی برساند.کم نیستند زنانی که حتی نمیدانند اوج لذت جنسی یعنی چه.نگرانی ما اینجاست که فرهنگ غالب ما به مرد وضایفش را تاکید نمیکند و زنی که در زندگی زناشویی خود بیشتر سرویس بدهد تا اینکه دریافت کند ، کم کم دچار علائم اضطراب و پرخاشگری و...میشودمردی هم که زنش فاقد توانمندی مناسب جنسی باشد دچار علائم مختلف رفتاری نظیر پرخاشگری و بی حوصلگی و... میشود.ببینید اگر بین این زن و مرد دعوایی رخ دهد هرگز حتی خودشان هم بعید است که بدانند به خاطر عدم کفایت جنسی است که دعوا کرده اند نه مثلا خرج خانه و بی احترامی

·        مردم ما به طور سنتی از ورود به اینگونه مباحث حتی در جوامع شهری ابا دارند. ما دیده شده که در خلوت خود در لطیفه های خود و در ادبیات خود ردی اشکار از مسائل جنسی را نمایان میسازند پس اینقدر هم که موضوع را پنهان میکنیم هم موضوع بی اهمیت نیست.

·        در بحث ازدواج بسیار مهم است که فرد بداند چقدر نیاز جنسی دارد .افراد به طورکلی در طیفی قرار میگیرند از نیاز کم تا زیاد.هیچ کدام از این افراد نیز از این حیث بد و خوب نیستند ، تنها متفاوتند.اما اگر فردی با مزاج جنسی گرم با فردی سرد وصلت کند حتما این دو دچار مشکل خواهند شد زیرا فرد گرم به دیگری اتهام بی تفاوتی خواهد زد و فرد کم نیاز نیز به همسر خود اتهام سطحی بودن و اسیر غرایز میزند درحالیکه هیچ کدام اگر ازدواجی درست کرده بودند این اتهامات را نمیخوردند.

·        انجام صحیح رفتار جنسی مستلزم این است که مرد و زن مقداری با کارکرد جنسی خود و جنس مخالف آشنا باشند و این آگاهی را نه از طریق خاله شمسی (!) بلکه از طریق صحیح علمی آموخته باشند . زیرا انتقال سینه به سینه این آموزشها به طور سنتی باعث خطاهای بسیاری شده است که بعضا غیر قابل اصلاح میباشد.

·        زن و مرد باید بدانند که سکس خوب احتیاج به صبر و تلاش فراوان دارد و اگر زن و مرد در این زمینه زحمت بکشند، بسیاری از درگیریهای رایج خانواده ها در منزل ایشان راه نخواهد یافت.

·        متاسفانه بعضی زنان از مردان خود گله مبکنند که فیلمهای ناشایست در منزل خود میبینند.چنین رفتاری بسیار به امنیت جنسی زناشویی آسیب میزند و متاسفانه اکثر مردانی این چنین از عواقب اخلاقی این کار و ضزبه روحی وارده به زن خود غافلند .حداقل برداشت زن از شوهری اینگونه ، ضعف شخصیتی و بی ارادگی و هوسبازی است.

·        بسیاری از زنان با شخصیت کشور ما نیز به عنوان فداکاری و حیا قربانی تله های زناشویی میشوند. همه مردان از اینکه در زندگی جنسی خود موفق باشند ، به سرور درونی میرسند. شما به مرد خود یاد بدهید که حقوق شما را رعایت کند. رسول گرامی اسلام زنانی را در امت خود برتر خطاب میکند که در بیرون از منزل باحیا و در خلوت  جنسی زناشویی بی حیا باشند. یعنی رفتار جنسی بین زوجین باید چنان باشد که دیگر عطشی برای غیر باقی نمانده باشد .

·        بسیار مناسب است که زوجین برای مبتلا نشدن به روزمرگی جنسی در ازدواج ، از خلاقیت خود بهره بگیرند و فانتزی مناسب همسر خود را در بیابند.

·        حساسیت این بحث نباید مانع از انجام وظیفه شما به عنوان همسر شود.لطفا رودربایستی را با همسر خود کنار بگذارید و نیازهای خود را به او اعلام بدارید وگرنه با خودخوری و سکوت، تبدیل به آدمی نق نق زن میشوید که اساس زندگی را به خطر خواهید انداخت.یا خدای ناکرده به روایط خارج از ازدواج کشیده میشوید.

·        در کشور ما یکی از علل اعتیاد به مواد اپیویید( تریاک ) این تصور غلط است که تریاک توان جنسی را افزایش میدهد و لذا بسیاری از جوانان معتاد به این علت است که به دام افتاده اند پس لازم است که در این زمینه خرافه زدایی انجام شود

بنابراین بلوغ جنسی تنها به ابن معنا نیست که پسر در 15 سالگی و دختر در 9 سالگی بالغ میشوند بلکه به این معناست که هر کس نیازهای جنسی خود و توقعات جنسی خود را بشناسد، بداند که حقوق جنسی او چیست؟ و بداند که تکالیف جنسی او در برابر همسرش کدام اند؟ اینکه چگونه بفهمم که فرد مورد علاقه من سرد مزاج است یا گرم مزاج به معنای گستاخی و روابط پیش از ازدواج نیست.بلکه از نوع آراستگی ظاهری ، صحبتها و شوخیها ، حتی مطالعات و


نوشته شده در : پنجشنبه 1 بهمن 1388  توسط : علی رضا فرجیان زاده.    نظرات() .

buy cheap cialis in canada
جمعه 16 آذر 1397 01:37 ب.ظ

This is nicely said. .
cialis generico cialis 20mg preis cf prezzo cialis a buon mercato we recommend cheapest cialis cialis sale online tadalafil 20 mg generic cialis at the pharmacy brand cialis generic cialis 30 day trial coupon acheter du cialis a geneve
buy cialis pills online
پنجشنبه 15 آذر 1397 06:26 ب.ظ

Thank you, Helpful information.
india cialis 100mg cost miglior cialis generico generic cialis at walmart cialis savings card buy cialis uk no prescription generic cialis pro order cialis from india tadalafil 20 mg sialis cialis 10mg prix pharmaci
buy cialis usa
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:48 ب.ظ

Excellent write ups. Thanks a lot.
walgreens price for cialis cialis ahumada cialis australian price click now cialis from canada cialis cost purchasing cialis on the internet cialis rckenschmerzen canada discount drugs cialis cialis canada on line cialis pills price each
Generic cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:35 ق.ظ

This is nicely expressed! !
cialis generisches kanada buying cialis on internet we recommend cheapest cialis side effects of cialis cialis purchasing cialis therapie we choice cialis pfizer india generic cialis tadalafil canadian discount cialis brand cialis nl
Cialis pills
سه شنبه 13 آذر 1397 08:05 ب.ظ

Incredible a good deal of superb facts!
cialis patent expiration cialis great britain cialis coupons usa cialis online 200 cialis coupon dosagem ideal cialis cialis lowest price we recommend cheapest cialis cialis for bph cialis for sale
Buy cialis online
سه شنبه 13 آذر 1397 09:09 ق.ظ

With thanks! Lots of advice!

where do you buy cialis generic cialis soft gels cialis generic availability free cialis cialis australian price achat cialis en itali miglior cialis generico cialis generika in deutschland kaufen cialis 5 mg scheda tecnica free cialis
buy cialis online without a prescription
دوشنبه 12 آذر 1397 09:16 ب.ظ

Useful posts. Appreciate it!
cialis kaufen wo cialis prezzo di mercato 200 cialis coupon click here to buy cialis discount cialis when will generic cialis be available cialis for daily use cialis pills in singapore generic cialis 20mg uk cialis online nederland
buy tadalafil pills
دوشنبه 12 آذر 1397 08:42 ق.ظ

Thanks! A lot of data!

cialis 200 dollar savings card cialis pills boards price cialis per pill generic cialis at the pharmacy cialis 5 mg buy rezeptfrei cialis apotheke cialis et insomni prices on cialis 10 mg cialis generique 5 mg prescription doctor cialis
Cialis prices
یکشنبه 11 آذر 1397 08:47 ب.ظ

You made your stand quite well!.
low dose cialis blood pressure how much does a cialis cost cialis coupons cialis dose 30mg cialis for sale south africa cialis generisches kanada generic cialis in vietnam 40 mg cialis what if i take buy cialis uk no prescription cialis with 2 days delivery
Cialis online
یکشنبه 11 آذر 1397 08:07 ق.ظ

Really tons of great info!
how do cialis pills work buying cialis overnight cialis sicuro in linea pastillas cialis y alcoho cialis 5 mg schweiz cialis 5 mg schweiz only now cialis 20 mg cialis generique cialis sale online what is cialis
Cialis online
شنبه 10 آذر 1397 08:57 ب.ظ

Cheers! A good amount of postings!

cost of cialis per pill cialis online napol cialis canadian drugs 5 mg cialis coupon printable cialis generic availability cialis 5 mg scheda tecnica cialis vs viagra cialis prices sublingual cialis online cialis authentique suisse
Buy generic cialis
شنبه 10 آذر 1397 07:50 ق.ظ

Nicely put, Regards.
how do cialis pills work cialis 5 mg schweiz cialis generique buy original cialis cialis para que sirve can i take cialis and ecstasy dosagem ideal cialis discount cialis cialis tablets cialis herbs
buy tadalafil online
جمعه 9 آذر 1397 08:30 ب.ظ

Thank you! Plenty of info.

generic cialis in vietnam price cialis best buy cialis sample pack cialis 5 mg cialis uk next day precios de cialis generico cialis per paypa cialis 200 dollar savings card cialis lowest price cialis 20mg prix en pharmacie
buy cialis online no prescription
جمعه 9 آذر 1397 08:39 ق.ظ

Truly plenty of fantastic material!
buy cialis online nz generic cialis tadalafil achat cialis en europe cialis australia org cialis prezzo in linea basso purchasing cialis on the internet cialis pills price each american pharmacy cialis cialis prices in england cialis without a doctor's prescription
Cialis canada
پنجشنبه 8 آذر 1397 09:34 ب.ظ

Thank you, Very good information!
cialis daily dose generic generico cialis mexico cialis generika cialis canadian drugs cialis generico in farmacia cialis dosage cuanto cuesta cialis yaho cialis 30 day trial coupon cialis for daily use ou trouver cialis sur le net
buy cialis uk
پنجشنبه 8 آذر 1397 10:00 ق.ظ

Amazing tons of awesome advice!
compare prices cialis uk buying cialis overnight trusted tabled cialis softabs click now cialis from canada the best site cialis tablets il cialis quanto costa warnings for cialis estudios de cialis genricos cuanto cuesta cialis yaho cialis free trial
Buy generic cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 09:14 ب.ظ

Good posts. With thanks.
when can i take another cialis we recommend cialis info comprar cialis navarr the best choice cialis woman cialis generico lilly cialis australia org preis cialis 20mg schweiz cialis name brand cheap click here cialis daily uk only now cialis for sale in us
buy cialis with no prescription
چهارشنبه 7 آذر 1397 09:26 ق.ظ

Seriously loads of terrific data.
cialis 200 dollar savings card cialis canadian drugs purchase once a day cialis 40 mg cialis what if i take cialis dosage buy name brand cialis on line no prescription cialis cheap cialis arginine interactio cialis lilly tadalafi safe site to buy cialis online
pharmacy onesource
یکشنبه 1 مهر 1397 10:40 ق.ظ

With thanks! I like it!
buy vistagra usa canada pharmacies online prescriptions canadian viagra pharmacy near me canada viagra canada medication cost canadian pharmacies stendra cialis from canada canadian prescription drugstore most reliable canadian pharmacies
eddrugsgeneric.com
چهارشنبه 28 شهریور 1397 07:19 ق.ظ

Useful material. Appreciate it.
cialis 5 mg scheda tecnica american pharmacy cialis generic cialis side effects of cialis how does cialis work canadian discount cialis cialis name brand cheap cialis authentique suisse venta cialis en espaa cialis online
http://cialisky.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 01:40 ب.ظ

With thanks, An abundance of advice.

brand cialis generic purchasing cialis on the internet cialis generico lilly cialis 10mg prix pharmaci cialis venta a domicilio buy cialis online we use it 50 mg cialis dose venta de cialis canada cialis professional from usa cialis patent expiration
Buy viagra online
سه شنبه 23 مرداد 1397 08:46 ق.ظ

You revealed that exceptionally well.
can i buy viagra over the counter online viagra purchase buy viagra online online how to buy generic viagra buy viagra online usa viagra purchase uk is buying viagra online safe buy viagra without presc viagra order online buy viagra online price
Cialis prices
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:23 ق.ظ

Appreciate it. Quite a lot of information!

tadalafil 5mg ou acheter du cialis pas cher cialis without a doctor's prescription we like it safe cheap cialis buy cialis online cheapest tadalafilo brand cialis nl generic cialis 20mg tablets prix cialis once a da cialis 30 day sample
Cialis canada
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:57 ب.ظ

Thank you, Wonderful stuff!
overnight cialis tadalafil canadian discount cialis prices for cialis 50mg generic cialis with dapoxetine cialis online look here cialis cheap canada cialis 30 day sample warnings for cialis chinese cialis 50 mg usa cialis online
Tadalafil tablets
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 10:48 ب.ظ

Awesome stuff. With thanks.
buy viagra cheapest can you buy viagra without prescription sildenafil uk pharmacy buy viagra usa online viagra pharmacy prices buy online pharmacy canadian viagra viagra online buy where to purchase viagra online cheap online pharmacy no prescription
jocuri cu mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:44 ب.ظ
اطلاعات مفید. خوشبختم که من کشف کردم
سایت شما به طور تصادفی، و من تعجب می کنم چرا این حادثه در پیش نیست!
من آن را نشانه گذاری کردم
hero sky epic guild wars hack
یکشنبه 6 اسفند 1396 12:37 ق.ظ
سهم برجسته! من فقط این را به یک همکار تبدیل کرده ام که انجام داده است
تحقیق کمی در مورد این. و او در واقع به من شام بخورد چون من آن را برای او یافتم...
لول بنابراین اجازه بدهید من این را اصلاح کنم.... با تشکر از شما برای غذا!!

اما آره، برای گذراندن وقت برای بحث در مورد این موضوع اینجا در مورد شما
صفحه وب.
girls x battle hack
جمعه 4 اسفند 1396 09:12 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my web
site thus i came to “return the favor”.I am attempting to find things
to enhance my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!
Free Nintendo
جمعه 24 آذر 1396 05:07 ب.ظ
اینها ایده های واقعا قابل توجه در مورد وبلاگ نویسی هستند. شما برخی از نقاط دلپذیر را در اینجا لمس کرده اید.
هر چی رو به عقب برگردونی
Brad
جمعه 17 آذر 1396 12:27 ق.ظ
Hey I am so excited I found your web site, I really found you by accident, while
I was searching on Bing for something else, Nonetheless I
am here now and would just like to say thanks a lot for a incredible post and a all round enjoyable blog (I
also love the theme/design), I don't have time to read it
all at the moment but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I
will be back to read much more, Please do keep up the awesome work.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30