تبلیغات
تنظیم خانواده در ادیان مختلف - ادامه1

امروز:

ادامه1

. جواب این سوالات و سوالاتی از این قبیل در حیطه مقاله ما نیست. ولی به ذکر نظرات بول دوریو دانشمند و کارشناس امور جنسی آمریکا می پردازیم. وی معتقد است که یگانه و بهترین راه مبارزه با جرائم جنسی فقط آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت است. وی می افزاید این تعلیم تربیت در بدایت امر در مورد والدین اطفال اعمال شود تا آنها به رموز پرورش فرزندان خود آشنا شوند و در مرحله دوم اطفال باید مورد آموزش و پرورش قرار بگیرند تا بتوانند بوسیله تعلیم و تربیت بر عادات ناپسند خود فائق آیند. و در مرحله سوم باید منحرفین جنسی مورد آموزش و پرورش قرار بگیرند تا ضمن تعلیم و تربیت به آنها فرصت داده شود به معالجه خویش بپردازند و پس از تزکیه کامل اعمال و رفتار خود به عنوان افراد مفیدی به اجتماع ملحق شوند. انحرافات جنسی انواع گوناگون دارد ولی در اینجا با توجه به اهمیت آنها به چند مورد اشاره می کنیم.

1- فحشا: برآوردن خواهشهای جنسی در برابر پول است. فحشای مردان، زنان، کودکان و فحشای قانونی که توسط حکومتهای ملی و محلی در بعضی کشورها پذیرفته شده است. در این آمیزش جنسی تنها رابطه میان، که دلیل اصلی او برای ارزانی داشتن دسترسی جنسی به حامی اش است پولی است که به امر پرداخت می شود.

لازم به ذکر است کهع روپیلگری با فروپاشی اجتماعات کوچک محلی توسعه نواحی شهری بزرگ و غیر شخصی و تجاری شدن روابط اجتماعی ارتباط مستقیم دارند. روسپیان اساسا از زمینه اجتماعی فقیرتر برمی خیزند اما تعدادی از زنان طبقه متوسط نیز در میان آنها وجود دارند.

پل.ج. گلداستن انواع روسپیگری را بر حسب تعهد شغلی و زمینه شغلی طبقه بندی کرده است.

1- بسیاری از زنان فقط به طور موقتی به روسپیگری اشتغال دارند و چند باری پیش از آنکه روسپیگری را برای مدتی طولانی یا برای همیشه ترک کنند به خودفروشی می پردازند.

2- روسپیان اتفاقی – کسانی هستند که غالباً در مقابل در اختیار گذاشتن خود پول قبول می کنند اما به طور نامنظم و برای کمک به درآمدشان از سایر منابع!

3- و دسته آخر که به طور منظم و مستمر به روسپیگری اشتغال دارند و منبع اصلی درآمدشان را روسپیگری تشکیل می دهد. که عبارتند از زنان خیابانی، زنان تلفنی، زنان خانگی، زنان فاحشه خانه،  لازم به ذکر است که بیشتر زنان مورد مطالعه گلدستین به طور منظم به معامله پایاپای جنسی اشتغال داشتند مانند: ارائه خدمات جنسی در عوض تلویزیون – پوشاک – وسایل الکتریکی – تعمیرات ماشین.

4- آزار جنسی = در محل کار زنان بسیار معمول است. آزار جنسی در محل کار می تواند به عنوان استفاده از اقتدار شغلی یا قدرت به منظور تحمیل خواسته های جنسی تعریف شود. و ممکن است شکلهای خشنی به خود بگیرد، مانند هنگامی که به یک کارمند زن گفته می شود که با یک برخورد جنسی رضایت دهد یا اخراج خواهد شد: این موضوع در اکثر جوامع وجود دارد به گونه ای که از هر ده زن در انگلستان هفت زن در دوره زندگی شغلی خود به مدتی طولانی دچار آزار جنسی قرار گرفته است. البته آزار جنسی تا اندازه ای زیرکانه تر است برای مثال فهماندن به زن که پذیرفتن خواهشهای جنسی پاداشهای دیگری به همراه خواهد آورد. و یا عدم پذیرفتن این خواهشها نوعی مجازات مانند جلوگیری از ترفیع یا اخراج را به دنبال خواهد داشت.

تصمیم در مورد اینکه کجا و با چه کسی روابط جنسی داشته باشیم از اعمال کنترل بر زندگی خودمان است و آزار جنسی این حق انتخاب را سلب می کند.

5- سادیسم: در محاوره عمومی اصطلاح سادیسم به عنوان زجر و ظلم اطلاق میگردد در جرم شناسی و روانشناسی، فردی که از راه آزار دادن شریک جنسی لذت برده و جنون آزار دارد سادیسم نامیده میشود. آزار ممکن است بدنی مانند گاز گرفتن، شلاق زدن، کتک زدن، زخمی نمودن و یا به صورت شفاهی مانند فحش دادن، تحقیر کردن و غیره می باشد.

6- مازوشیسم:  شخص وقتی آزار می بیند لذت جنسی به او دست می دهد. فعالیت های مازوشیستی ممکن است به صورت خیال آزار دیدن و یا به صورت اعمال زجرآور مختلف از قبیل فرو کردن سنجاق و یا سوزن به بدن، سوزاندن دست با آتش – زخمی کردن بدن و مشاهده خون و شفاهی مانند فحش و تحقیر باشد. مازوشیسم در زنان بیشتر از مردان است.

7- فتیشیسم – بت پرستی جنسی – مبتلایان به انحراف جنسی بت پرستی به جای آنکه با جنس مخالف خود عشق ورزند و با خود او تماس عادی و طبیعی حاصل کند یکی از اعضای بدن مانند مو، گوش، دست و غیره و یا با شیئی که به معشوق تعلق دارد مانند لباس زیر، کفش، دستمال، عطر و چیزهای دیگر تهیج جنسی میشود، انحراف فتیشیسم در مردان بیش از زنان است.

بلوغ جنسی مناسب ازدواج موضوعی ساده نیست.

1.  مرد و زن در ازدواجهای خوب واجد پنج بلوغ بوده اند :                            شخصیتی/ عاطفی/ اجتماعی/ مالی/ جنسی

2.  برای بلوغ مالی مناسب ذکر شد که پسر یا دختر باید مدیریت مالی در دوران مجردی داشته باشد یعنی بداند چقدر پول دریافتی دارد و با چه نسبتی در چه مخارجی صرف میکند.

3.  حتما زمانی به خواستگاری بروید که وضع هزینه های رایج در کشور را از نزدیک لمس کرده باشید ولو به شکل امتحانی هم که شده نحوه خرید در یک فروشگاه زنجیره ای و حول و حوش قیمتها را بدانید.

4.  بحث از مسائل جنسی به علت بافت حساس بومی ما لازم است که با نهایت دقت طرح شود اما این دقت نباید به قیمت جهل و نا آگاهی مردم تمام شود.

خانمی 37 ساله ، مترجم و شاغل ، با خانواده ای خوب ،  قصد ازدواج دوم داشتند . لازم است که علت طلاق او در زندگی زناشویی اولشان روشن شود که مبادا در رابطه زناشویی دوم نیز از همانجا ضربه بخورند. وی اظهار داشت که شوهر اولش گرچه بسیار مرد خوب و مهربان و پولداری بود اما توان جنسی لازم برای زندگس زناشویی را فاقد بود و گرچه دو سال با کلی دکتر و کلینیک و ...با هم زندگی کرده بودند اما نتیجه بخش نبوده و زندگی جنسی این زوج  در حد صفر بوده است. متاسفانه پروسه اداری طلاق این دو نفر هفت سال طول کشیده است زیرا مرد ناتوان از ترس بر ملا شدن عیبش حاضر به طلاق نبوده و بارها و بارها دادگاه این زن را برای حصول ادله لازم و... برده و اورده است و نهایتا وقتی بهترین دوران جوانی او گذشت است ، طلاق صادر شده است.

اهمیت بحث امروز ما از اینجا شروع میشود که گاهی اوقات دردهایی را زنان و حتی مردان به دوش میکشند که نزد مشاور و وکیل و قاضی قابل طرح نیست . یعنی کمتر کسی رویش میشود که از انحراف جنسی همسرش صحبت کند و بیشتر با شکایت ناسازگاری و عدم تفاهم مراجعه میکنند.

موضوع سکس ، بلا شک اصلیترین کارکرد زناشویی در مراحل اولیه محسوب میشود . گرچه شاید کسانی که زندگی را خیلی رنگارنگ و رویایی میبینند ، از این قسمت صحبت جدی من روی ترش کنند اما این باعث نمیشود که خود را به نفهمی بزنند. محققین بهداشت روانی کشور در بررسیهای دقیق خود اعلام کرده اند که  بعد از اعتیاد ، مسائل جنسی ، بزرگترین عامل اختلافات زناشویی و طلاق در ایران محسوب میشود.بنابراین تسامح در ورود به این مباحث به این معنیست که ما در برابر ویروسی به این خطرناکی که کیان خانواده ایرانی را مورد حمله قرار داده است ، به حیا بنشینیم!

ازسویی در مشی پیشوایان دینی خود به ویژه شخص رسول اکرم ، کرارا مشاهده میکنیم که اصحاب و مومنین را با دقتی حیرت آور به رعایت تکالیف زناشویی – جنسی  صحیح راهنمایی میکنند. این دقت نظر شارع به ما میرساند که قوای جنسی اولا مطرود نیست ثانیا حقوق و تکالیف جنسی مشخصی برای انسان وجود دارد.

از دیدگاه بیولوژیک و روانشناسی نوین  نیز رفتار جنسی انسان بسیار در سایر رفتارهای او دخیل است.

ورود ما به این بحث از الگوی زیر تبعیت میکند :

·        در کشور ما آموزش رفتار جنسی صحیح وجود ندارد و اگر هم جایی هست بسیار محدود است. در حالیکه در بسیاری از کشورهای دنیا حداقل به خاطر پیشگیری از بیماریهای مقاربتی ، از سنین دبیرستان و حتی کمتر، در متون درسی دانش آموزان ، سرفصلهایی در ارتباط با سکس و راههای پیشگیری از بارداری گنجانده شده است ، در کشور ما خوشبختانه به تصویب مجلس محترم  از سال 77، آموزش پاره ای از آگاهیهایی از این جنس برای دانشجویان الزامی اعلام شده است . در نظر داشته باشید که در کشور جوان ما 49 میلیون نفر زیر 35 سال زندگی میکنند و به جز اندکی دانشجو بقیه جوانان و نوجوانان ، از کجا به آگاهیهای جنسی دست می یابند؟ از بازار سیاه!

·         مشتری بسیاری از کتب غیر علمی و فیلمهای پورنوگرافیک و مجلات مبتذل و... مگر غیر از فرزندان همین خاک هستند؟ یعنی شما فکر میکنید که شبکه های فساد جهانی و داخلی ، دست از بازار عالی تشنگی جنسی مردم ما به همین راحتی میکشند؟؟؟ در جایگاه مدرس دانشگاه و مشاور بهداشت روانی برداشت من این است که وقتی ما و سایر مسولین ، اقدام به تغذیه علمی جوان  از نظر سوالات جنسی نکنیم ، هستند سوداگرانی که با شبیخون فرهنگی خود از این جهل و عطش نهایت سود آوری را به یغما میبرند. و فاجعه اینجاست که اطلاعات غلط جنسی از طریق همین فیلمها و... به ذهن جوان راه می یابد و دیگر به این راحتی نمیشود ذهن او را پاک کرد

·        بزرگترین مشکل ما به ویژه با زوجهای جوان چیست؟ اکثر زنان و مردان نه حقوق جنسی خود را میدانند نه تکالیف جنسی خود را.

·        هر مرد و زن حق دارد در رابطه زناشویی خود به بهره وری و ارضای جنسی برسدو موظف است که همسر خود را به ارضای جنسی برساند.کم نیستند زنانی که حتی نمیدانند اوج لذت جنسی یعنی چه.نگرانی ما اینجاست که فرهنگ غالب ما به مرد وضایفش را تاکید نمیکند و زنی که در زندگی زناشویی خود بیشتر سرویس بدهد تا اینکه دریافت کند ، کم کم دچار علائم اضطراب و پرخاشگری و...میشودمردی هم که زنش فاقد توانمندی مناسب جنسی باشد دچار علائم مختلف رفتاری نظیر پرخاشگری و بی حوصلگی و... میشود.ببینید اگر بین این زن و مرد دعوایی رخ دهد هرگز حتی خودشان هم بعید است که بدانند به خاطر عدم کفایت جنسی است که دعوا کرده اند نه مثلا خرج خانه و بی احترامی

·        مردم ما به طور سنتی از ورود به اینگونه مباحث حتی در جوامع شهری ابا دارند. ما دیده شده که در خلوت خود در لطیفه های خود و در ادبیات خود ردی اشکار از مسائل جنسی را نمایان میسازند پس اینقدر هم که موضوع را پنهان میکنیم هم موضوع بی اهمیت نیست.

·        در بحث ازدواج بسیار مهم است که فرد بداند چقدر نیاز جنسی دارد .افراد به طورکلی در طیفی قرار میگیرند از نیاز کم تا زیاد.هیچ کدام از این افراد نیز از این حیث بد و خوب نیستند ، تنها متفاوتند.اما اگر فردی با مزاج جنسی گرم با فردی سرد وصلت کند حتما این دو دچار مشکل خواهند شد زیرا فرد گرم به دیگری اتهام بی تفاوتی خواهد زد و فرد کم نیاز نیز به همسر خود اتهام سطحی بودن و اسیر غرایز میزند درحالیکه هیچ کدام اگر ازدواجی درست کرده بودند این اتهامات را نمیخوردند.

·        انجام صحیح رفتار جنسی مستلزم این است که مرد و زن مقداری با کارکرد جنسی خود و جنس مخالف آشنا باشند و این آگاهی را نه از طریق خاله شمسی (!) بلکه از طریق صحیح علمی آموخته باشند . زیرا انتقال سینه به سینه این آموزشها به طور سنتی باعث خطاهای بسیاری شده است که بعضا غیر قابل اصلاح میباشد.

·        زن و مرد باید بدانند که سکس خوب احتیاج به صبر و تلاش فراوان دارد و اگر زن و مرد در این زمینه زحمت بکشند، بسیاری از درگیریهای رایج خانواده ها در منزل ایشان راه نخواهد یافت.

·        متاسفانه بعضی زنان از مردان خود گله مبکنند که فیلمهای ناشایست در منزل خود میبینند.چنین رفتاری بسیار به امنیت جنسی زناشویی آسیب میزند و متاسفانه اکثر مردانی این چنین از عواقب اخلاقی این کار و ضزبه روحی وارده به زن خود غافلند .حداقل برداشت زن از شوهری اینگونه ، ضعف شخصیتی و بی ارادگی و هوسبازی است.

·        بسیاری از زنان با شخصیت کشور ما نیز به عنوان فداکاری و حیا قربانی تله های زناشویی میشوند. همه مردان از اینکه در زندگی جنسی خود موفق باشند ، به سرور درونی میرسند. شما به مرد خود یاد بدهید که حقوق شما را رعایت کند. رسول گرامی اسلام زنانی را در امت خود برتر خطاب میکند که در بیرون از منزل باحیا و در خلوت  جنسی زناشویی بی حیا باشند. یعنی رفتار جنسی بین زوجین باید چنان باشد که دیگر عطشی برای غیر باقی نمانده باشد .

·        بسیار مناسب است که زوجین برای مبتلا نشدن به روزمرگی جنسی در ازدواج ، از خلاقیت خود بهره بگیرند و فانتزی مناسب همسر خود را در بیابند.

·        حساسیت این بحث نباید مانع از انجام وظیفه شما به عنوان همسر شود.لطفا رودربایستی را با همسر خود کنار بگذارید و نیازهای خود را به او اعلام بدارید وگرنه با خودخوری و سکوت، تبدیل به آدمی نق نق زن میشوید که اساس زندگی را به خطر خواهید انداخت.یا خدای ناکرده به روایط خارج از ازدواج کشیده میشوید.

·        در کشور ما یکی از علل اعتیاد به مواد اپیویید( تریاک ) این تصور غلط است که تریاک توان جنسی را افزایش میدهد و لذا بسیاری از جوانان معتاد به این علت است که به دام افتاده اند پس لازم است که در این زمینه خرافه زدایی انجام شود

بنابراین بلوغ جنسی تنها به ابن معنا نیست که پسر در 15 سالگی و دختر در 9 سالگی بالغ میشوند بلکه به این معناست که هر کس نیازهای جنسی خود و توقعات جنسی خود را بشناسد، بداند که حقوق جنسی او چیست؟ و بداند که تکالیف جنسی او در برابر همسرش کدام اند؟ اینکه چگونه بفهمم که فرد مورد علاقه من سرد مزاج است یا گرم مزاج به معنای گستاخی و روابط پیش از ازدواج نیست.بلکه از نوع آراستگی ظاهری ، صحبتها و شوخیها ، حتی مطالعات و


نوشته شده در : پنجشنبه 1 بهمن 1388  توسط : علی رضا فرجیان زاده.    نظرات() .

Buy viagra online
سه شنبه 23 مرداد 1397 08:46 ق.ظ

You revealed that exceptionally well.
can i buy viagra over the counter online viagra purchase buy viagra online online how to buy generic viagra buy viagra online usa viagra purchase uk is buying viagra online safe buy viagra without presc viagra order online buy viagra online price
Cialis prices
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:23 ق.ظ

Appreciate it. Quite a lot of information!

tadalafil 5mg ou acheter du cialis pas cher cialis without a doctor's prescription we like it safe cheap cialis buy cialis online cheapest tadalafilo brand cialis nl generic cialis 20mg tablets prix cialis once a da cialis 30 day sample
Cialis canada
دوشنبه 7 خرداد 1397 01:57 ب.ظ

Thank you, Wonderful stuff!
overnight cialis tadalafil canadian discount cialis prices for cialis 50mg generic cialis with dapoxetine cialis online look here cialis cheap canada cialis 30 day sample warnings for cialis chinese cialis 50 mg usa cialis online
Tadalafil tablets
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 10:48 ب.ظ

Awesome stuff. With thanks.
buy viagra cheapest can you buy viagra without prescription sildenafil uk pharmacy buy viagra usa online viagra pharmacy prices buy online pharmacy canadian viagra viagra online buy where to purchase viagra online cheap online pharmacy no prescription
jocuri cu mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 09:44 ب.ظ
اطلاعات مفید. خوشبختم که من کشف کردم
سایت شما به طور تصادفی، و من تعجب می کنم چرا این حادثه در پیش نیست!
من آن را نشانه گذاری کردم
hero sky epic guild wars hack
یکشنبه 6 اسفند 1396 12:37 ق.ظ
سهم برجسته! من فقط این را به یک همکار تبدیل کرده ام که انجام داده است
تحقیق کمی در مورد این. و او در واقع به من شام بخورد چون من آن را برای او یافتم...
لول بنابراین اجازه بدهید من این را اصلاح کنم.... با تشکر از شما برای غذا!!

اما آره، برای گذراندن وقت برای بحث در مورد این موضوع اینجا در مورد شما
صفحه وب.
girls x battle hack
جمعه 4 اسفند 1396 09:12 ب.ظ
Hello, i think that i saw you visited my web
site thus i came to “return the favor”.I am attempting to find things
to enhance my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!
Free Nintendo
جمعه 24 آذر 1396 05:07 ب.ظ
اینها ایده های واقعا قابل توجه در مورد وبلاگ نویسی هستند. شما برخی از نقاط دلپذیر را در اینجا لمس کرده اید.
هر چی رو به عقب برگردونی
Brad
جمعه 17 آذر 1396 12:27 ق.ظ
Hey I am so excited I found your web site, I really found you by accident, while
I was searching on Bing for something else, Nonetheless I
am here now and would just like to say thanks a lot for a incredible post and a all round enjoyable blog (I
also love the theme/design), I don't have time to read it
all at the moment but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I
will be back to read much more, Please do keep up the awesome work.
Gardenscapes hack cheats
چهارشنبه 8 آذر 1396 12:03 ق.ظ
I’m not that much of a online reader to be honest but your
blogs really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back later on. Cheers
cam4 com free tokens generator v2.3 password
دوشنبه 6 آذر 1396 06:37 ب.ظ
با تشکر از شما، اخیرا به مدت طولانی اطلاعاتی در مورد این موضوع را جستجو کرده ام
و تو بهترین من تا کنون پیدا کرده ام.
با این حال، چه چیزی در مورد خط پایین؟
آیا در مورد این منبع اطمینان خاطر دارید؟
is psychic real
سه شنبه 30 آبان 1396 06:26 ب.ظ
من واقعا دوست دارم که شما هم بچه ها هستید. این نوع هوشمندانه است
کار و گزارش! نگه داشتن آثار فوق العاده بچه ها من شما را شامل می شود
بچه ها به وبلاگ ما.
std test
شنبه 13 آبان 1396 10:36 ب.ظ
سلام! این نوع از موضوع است اما من نیاز به کمک از یک وبلاگ تاسیس شده است.

آیا آن را بسیار سخت است برای تنظیم وبلاگ خود را؟ من خیلی techincal نیست
اما من می توانم چیزهای خیلی سریع را شکل دهم.
من فکر میکنم در مورد تنظیم خودم، اما مطمئن نیستم که در آن شروع شود.
آیا شما نقاط یا پیشنهادات دارید؟ قدردانی آن
ask a psychic question
پنجشنبه 11 آبان 1396 01:17 ق.ظ
سلام عزیزم، آیا شما واقعا به طور منظم از این سایت بازدید می کنید، اگر چنین است
پس از آن شما بدون شک تجربه خوبی خواهید داشت.
Cleta
جمعه 16 تیر 1396 07:47 ب.ظ
Hi there to all, since I am truly eager of reading this webpage's post to be updated
regularly. It carries good data.
at home std test
جمعه 2 تیر 1396 11:16 ب.ظ
core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در آیا
واقعا نشستن کاملا با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما موفق به من مؤمن
اما فقط برای بسیار در حالی که کوتاه.
من هنوز کردم مشکل خود را با جهش در منطق و
شما ممکن است را سادگی به کمک پر همه کسانی شکاف.
در صورتی که شما که می توانید انجام من خواهد مطمئنا بود تحت تاثیر قرار داد.
std testing centers
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:15 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین در آیا واقعا نشستن خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع موفق به
من مؤمن اما تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.
من با این حال مشکل خود را با جهش در
مفروضات و شما ممکن است را سادگی به
پر همه کسانی معافیت. اگر شما در واقع که می توانید
انجام من خواهد قطعا بود تحت تاثیر قرار داد.
Dannielle
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:14 ق.ظ
Amazing! This blog looks just like my old one!
It's on a entirely different subject but it has pretty much the same page layout and design. Excellent choice of colors!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر